700 dzieci pobiegło w Kids Run Szczecin 2022!

0
981
Kids Run Szczecin

Podsumowujemy imprezę w Szczecinie

W minioną niedzielę, 29 maja w Szczecinie otworzyliśmy nasz tegoroczny cykl. Tradycyjnie na lekkoatletycznej bieżni rozegrane zostały zawody biegowe dla dzieci i młodzieży, którym towarzyszył sportowy rodzinny piknik. W biegach wystartowało blisko 700 młodych uczestników. 

Po raz trzeci gościliśmy w Szczecinie na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym im. Wiesława Maniaka. Niedzielną imprezą rozpoczęliśmy nasze sportowe tournée po polskich miastach. Obawialiśmy się nieco prognoz pogody, ale ta jak zwykle nam dopisała. Jesteśmy pod wrażeniem energii i liczby dzieci, które chcą uczestniczyć w naszych biegach i sportowych atrakcjach. W sumie blisko 700 dzieciaków wystartowało w zawodach, a chętnych było o wiele więcej. Na szczecińskiej bieżni łącznie rozegraliśmy 22 biegi. Najmłodsi skradli nasze serca, zmierzając z rodzicami w stronę mety. A starsi zaskoczyli duchem, sportowym zacięciem i chęcią rywalizacji. Było wielu nowych uczestników, ale także miło było widzieć znajome twarze wśród dzieci i rodziców. Tradycyjnie każdy zawodnik po przekroczeniu linii mety otrzymał pamiątkowy medal w kształcie geparda. Ponadto w 16 kategoriach wiekowych nagrodziliśmy najlepszych biegaczy. Podczas imprezy odbyły się dekoracje pierwszych trójek, którym wręczyliśmy puchary, oczywiście też z gepardem w roli głównej. 

Oto lista najszybszych zawodników, z podziałem na kategorie.

D4

 1. Aleksandra Piłat
 2. Lena Pawlak
 3. Olga Mikłasiewicz

C4

 1. Mikołaj Nowak
 2. Jaś Czerkasow
 3. Adam Bogusławski

D5

 1. Amelia Szczepańska
 2. Julia Jędrzejewska Sitek
 3. Zoja Kottas

C5

 1. Mateusz Broszkowski
 2. Filip Adamkiewicz
 3. Ignacy Laskowski

D6 

 1. Magdalena Sobczak
 2. Aleksandra Nawelska
 3. Emilia Kościuczuk

C6 

 1. Oliwier Kur
 2. Ignacy Wichrowski
 3. Jakub Szczepański

D7

 1. Hanna Budna
 2. Jagoda Urbańska
 3. Marta Maj

C7

 1. Wojciech Stróżyk
 2. Piotrek Krzyżanowski
 3. Piotr Chlasta

D8

 1. Antonina Okoye
 2. Oliwia Nowak
 3. Hania Felicka

C8

 1. Jan Suliński
 2. Szymon Szadokierski
 3. Franciszek Bryśkiewicz

D9

 1. Amelia Świstoń
 2. Hanna Piłat
 3. Lena Czerniak

C9

 1. Filip Orszulak
 2. Tomasz Królikowski
 3. Olivier Dul

D10

 1. Weronika Bogdańska
 2. Wiktoria Zabielska
 3. Erika Stankiewicz

C10

 1. Tomas Bujnowski
 2. Michał Kielsznia
 3. Ignacy Dyba

D11

 1. Bianka Chełmowska
 2. Zofia Sokal
 3. Alicja Górna

C11

 1. Rafał Osuch
 2. Filip Chmiel
 3. Piotr Żmurkiewicz

Gratulujemy jeszcze raz wszystkim, którzy wzięli udział w Kids Run w Szczecinie. Dziękujemy w tym miejscu także rodzicom i rodzinom, które dzielnie dopingowały, nie tylko na ostatnich metrach.

Biegi dla dzieci w Szczecinie

A co działo się poza biegami?

Równolegle z zawodami biegowymi odbywał się także sportowy piknik. Na Stadionie umieściliśmy 14 stacji, których przejścia nagradzaliśmy pieczątkami. Wypełniony stemplami bilecik wymienialiśmy na opaskę. Lista dyscyplin, których mogliście spróbować to m.in. tenis, aikido, hokej, siatkówka, piłka nożna, gimnastyka, strzelanie z łuku. Ponadto czekały na Was gry zręcznościowe, tor przeszkód, slalomy, skoki czy sprint z pomiarem czasu. Widzieliśmy te emocje, które rysowały się na Waszych twarzach. Mamy nadzieję, że zaraziliśmy Was miłością do sportu, a na murawie stadionu znaleźliście swoje nowe ulubione formy aktywności. Kilka stacji powstało, dzięki współpracy z naszymi partnerami. W tym roku byli z nami: FizjoKIDS, The Little Gym Szczecin, Akademia Tenisa im. Skugariewa, Akademia Siatkówki MKS Piast Szczecin, Akademia Piłkarska Football Arena, LFA Szczecin – OneTeam, Klub Aikido Cuore i Fundacja NorthStars Szczecin Hokej. Dziękujemy, że po raz kolejny byliście z nami.

Dziękujemy także naszemu sponsorowi głównemu – firmie EPSON. Przez czas trwania imprezy mogliście odwiedzić ich namiot, zrobić sobie zdjęcie z Usanem Boltem i wziąć udział w konkursach z nagrodami, których rozstrzygnięcie niebawem na profilach marki. 

Na koniec ogromne dzięki i brawa dla ekipy wolontariuszy, która pomogła nam w organizacji wydarzenia. Bez Was by się nie udało! 

Pierwszy event za nami! Dziękujemy, że byliście z nami. Szczecin do zobaczenia za rok!
A my tymczasem ładujemy nasze akumulatory, bo za kilka tygodni widzimy się w Krakowie i Katowicach😊