W Krakowie dopisała pogoda, ale nie tylko!

0
643

Za nami Kids Run w Krakowie. Po pierwsze zaskoczyła nas pozytywnie pogoda, w końcu nie padało w trakcie zawodów. Jak się okazuje do czterech razy sztuka. Po drugie dopisaliście nam Wy – czyli młodzi sportowcy z rodzinami. W biegach wystartowało ponad 600 dzieci i młodzieży. Pora na krótkie podsumowanie sobotniego eventu.

Do biegu gotowi start!

Fot. Mateusz Stodolski

W tym roku linię startu i mety na Stadionie AWF-u przekroczyło 625 zawodniczek i zawodników. Ci z najmłodszych grup wiekowych na bieżni pojawili się z rodzicami, którzy byli bezcennym wsparciem w trakcie biegu. Najmłodsi absolutnie skradli nasze serca. Cieszymy się, że zaszczepiamy w Was ducha sportu. Za parę lat medal w kształcie geparda z pamiątkową szarfą przypomni, że pierwsze biegowe kroki stawialiście właśnie z Kids Run. Dodamy, że mamy nadzieję, że będziecie startować w zawodach przez kolejnych 13 lat. Starsi biegacze  zaskoczyli nas swoją motywacją, skupieniem i nutką rywalizacji, która, nie da się ukryć, jest nieodzowną częścią sportu. Duma nas rozpiera, że byliście tak dzielni i nie poddaliście się mimo trudności. Brawa dla Was😊 Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali na mecie medal, a w kategoriach od 4 lat wzwyż wyłoniliśmy też pierwsze trójki.

Sportowy piknik na murawie

Fot. Mateusz Stodolski

Tradycyjnie w trakcie startów odbywał się piknik sportowy. Mogliście wziąć udział w wielu atrakcjach, spróbować swoich sił, także rodzinnie, w różnych dyscyplinach sportowych i przede wszystkim dobrze się bawić. Na tym zależy nam najbardziej, by na murawie gościł uśmiech i 100% fun. W tym roku stacje tworzyliśmy wspólnie z partnerami. Wodnych atrakcji mogliście spróbować u Mali nurkowie. Na stacji EPSON – partnera głównego 9. edycji Kids Run, podejmowaliście próby zrównania się z czasem uzyskanym przez legendę w sprincie – Usainem Boltem. Sunny Buddies animowało Wam czas i zostawiało pamiątki na twarzach, rękach w formie małych dzieł sztuki. A ProfiLingua – partner strefy EXPO – sprawdzał Waszą siłę do kręcenia kołem fortuny i pamięć do angielskich słówek.
Wspierała nasz też szkoła Pływania – Mali Nurkowie ze swoimi wodnymi atrakcjami.

Dziękujemy firmom za pomoc w dostarczeniu Wam pozytywnych wrażeń. Dziękujemy w tym miejscu także CLICO, które jest partnerem w 3 miastach: Krakowie, Katowicach i Warszawie. 

Fot. Mateusz Stodolski

Najbardziej obleganą stacją było strzelanie z łuku. Chętnie też skalaliście w obręczach, pokonywaliście drabinki, rzucaliście do kosza i prowadziliście slalomem piłkę nożną. Za przejście wszystkich stacji i zgromadzenie pieczątek nagradzaliśmy opaską i tatuażem – oczywiście w kształcie geparda.

Dziękujemy Wam za wspólną zabawę! 

A jak już przy podziękowaniach jesteśmy to dziękujemy animatorom, którzy przyjmowali Was z uśmiechem, pilnowali zasad i wbijali Wam stemple w odpowiednie okienka. Dziękujemy też grupie wolontariuszy, która wręczała medale na mecie. Ich wsparcie i uzupełnieniu ekipy organizatorskiej, która i tak w tym roku była rekordowa, było potrzebne, abyście mogli tak dobrze spędzić sobotni dzień. Dziękujemy obsłudze biura zawodów, mety, spikerowi, pacemakerom, fotografowi i wszystkim, którzy dzielnie realizowali swoje zadania podczas eventu. Wiemy, że w takiej pogodzie to było wyzwanie. Ale powtarzaliśmy sobie: dobrze, że tym razem nie pada:D

To co, widzimy się za rok?