Kids Run Katowice po raz czwarty.

0
1163

W ubiegłą niedzielę bawiliśmy się w Katowicach. Pełnia lata, pełen Stadion AWF-u i pełne listy startowe. Jednym słowem wszystko poszło zgodnie z planem. Zaskoczyliście nas swoją aktywnością i chęcią spróbowania naprawdę wszystkich dostępnych podczas pikniku atrakcji. 

Po pierwsze biegi!

Fot. Fotokompozytor

Tradycyjnie kręgosłupem naszych imprez są zawody biegowe. Nie inaczej było w Katowicach.  W 11 kategoriach wiekowych wystartowało łącznie 650 dzieci i młodzieży. Cieszymy się, że tak liczbie przybyliście na Kids Run. Właśnie w takich momentach czujemy, dlaczego to robimy. Z roku na rok mamy też coraz większy entuzjazm i zapał, żeby stworzyć dla Was przestrzeń do zabawy i spędzenia czasu w duchu sportu i rodzinnej atmosfery. W niedzielę nie brakowało niespodzianek. Zaskoczyliście nas jeszcze na długo przed rozpoczęciem zawodów, bo na miejscu stawiła się pierwsza czwórka kibiców, aby zająć na trybunach najlepsze miejsca. Niespodzianką był też doping rodzin i znajomych uczestników biegu, który nie cichł praktycznie do ostatnich startów. Dziękujemy za Waszą energię i aktywność. Kibice jesteście niezastąpieni, a skrzydła tym młodym sportowcom w wymagających słonecznych warunkach na pewno się przydały. 4-latki i starsze dzieci oraz młodzież oprócz pamiątkowego medalu w kształcie geparda były nagradzane także pucharami za zdobycie 1., 2., i 3. miejsca w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy wszystkim, którzy przekroczyli linię startu i wytrwale dobiegli do mety. Jesteście wielcy! Brawa!

Oto lista wyróżnionych, z podziałem na kategorie:

D4

 1. Alicja Szabatowska
 2. Magdalena Hapeta
 3. Michalina Klekot

C4

 1. Eryk Wilk
 2. Tomasz Kapitan
 3. Leonard Sacha

D5

 1. Klara Krzyżak
 2. Helena Brauhoff
 3. Klara Dabkus

C5

 1. Bartek Sowa
 2. Jędrzej Muraszko
 3. Tymoteusz Dyląg

D6

 

 1. Kinga Pałys
 2. Agata Sozoniuk
 3. Karolina Iwan

C6

 1. Jaś Zalewski
 2. Filip Sałata
 3. Adam Bednarski

D7

 1. Aliyah Khelouf
 2. Amelia Kandzia
 3. Andzelina Pieltypehak

C7

 1. Karol Gwizdała
 2. Jakub Mania
 3. Jan Osiecki

D8

 1. Madzia Malordy
 2. Zuzanna Strychalska
 3. Natalia Skrzypiec

C8

 1. Nikita Okhrimenko
 2. Mateusz Muraszko
 3. Robert Pieloch egz. 3. Wojciech Sadowski

Piknik nie miał końca…

Fot. Fotokompozytor

Wiemy, że bierzecie udział w Kids Run także ze względu na towarzyszący biegom piknik sportowy. To bardzo dobra okazja do spróbowania swoich sił w nowych dyscyplinach, rodzinnej zabawy, rozmów z trenerami aktywności oraz zaprzyjaźnienia się ze sportem i ruchem. Pomimo, że w niedzielę towarzyszył nam upał to jednak nie było dla Was przeszkodą do korzystania z przygotowanych atrakcji. Cieszymy się, że dzieciaki tak chętnie bawiły się na stacjach, a pogoda nie była w stanie ich zniechęcić i zatrzymać. Należą Wam się brawa za to, że byliście tak aktywni i tryskaliście energią, tym bardziej, że było bardzo ciepło. Na stacjach kroku dotrzymywali nam EPSON – partner główny, ProfiLingua – partner strefy EXPO, EwoGym i szkołka tenisowa Duosport. W Katowicach wspierała nas także firma CLICO. Dziękujemy całego gronu partnerów za współpracę.

Jak mieliście okazję zobaczyć na Stadionie i w Biurze Zawodów kręciło się trochę ludzi w białych koszulkach z napisem Kids Run:D To byli wolontariusze i ekipa organizatorska – dziękujemy Wam, że wspólnie stworzyliśmy zgrany team i dowieźliśmy Kids Run w Katowicach. 

W trakcie eventu, a także po jego zakończeniu odbieraliśmy od Was mnóstwo wiadomości, że Wam się podobało i wpadniecie za rok. Zatem Katowice nie żegnamy się, a mówimy do zobaczenia!