Czasem słońce, czasem deszcz – relacja z mitingów we Wrocławiu i Zielonej Górze

0
1192

Za nami pierwszy weekend Kids Run po wakacyjnej przerwie. Tym razem wspólnie bawiliśmy się w sportowo biegowym klimacie we Wrocławiu i Zielonej Górze. Łącznie w weekend linię mety Kids Run przekroczyło ponad 1100 młodych zawodników! Była to 4 i 5 impreza, co oznacza, że jesteśmy idealnie w połowie 9. edycji Kids Run.

Zanim przejdziemy do szczegółów i opiszemy, co dokładnie działo się na każdym ze stadionów, chcemy Wam coś przekazać. Otóż nie mogliśmy się doczekać tego weekendu. 7 tygodni przerwy bez Waszej energii, dopingu dudniącego w uszach i uśmiechów na mecie to zdecydowanie za długo!
Tak się bawi Wrocław
A teraz już krótko opowiemy, co działo się w sobotę we Wrocławiu. Mimo zapowiadanych opadów wstrzeliliśmy się w okno pogodowe i na Stadion AWF-u w trakcie imprezy nie spadła ani kropla.
Cieszymy się, że tak tłumnie przybyliście na rodzinny piknik i spędziliście z nami kilka godzin na dobrej zabawie. Udowodniliście, że wrocławskie rodziny potrafią się bawić! Jesteśmy zaskoczeni, oczywiście pozytywnie, Waszym dopingiem, który wcale nie kończył się na oklaskach i okrzykach. Dostrzegliśmy te kolorowe banery z motywującymi hasłami. To Wy sprawiliście, że na stadionie panowała wyjątkowa atmosfera i uśmiechom nie było końca. Zapamiętamy to przynajmniej do następnego spotkania z Wami. Jesteśmy też pod wrażeniem towarzyszącej zawodnikom sportowej rywalizacji, ale oczywiście w duchu fair play. Oglądaliśmy niezwykłe finisze w wydaniu tych nieco starszych uczestników. Bijemy brawa też tym, którzy mimo przeszkód i trudności na bieżni dali radę, pokonali swoje słabości i czasem z grymasem, a nawet łzami docierali do mety. Wtedy medal z gepardem smakował jeszcze lepiej. Tradycyjnie nagrodziliśmy pierwsze trójki w 8 kategoriach wiekowych. Każdy z dekorowanych zawodników otrzymał pamiątkową statuetkę oraz nagrodę ufundowaną przez HAMA. Oto lista zwycięzców:

D4
1. Pola Perlik
2. Maja Mazur
3. Zosia Czapla
C4
1. Maksymilian Berus
2. Miłosz Małecki
3. Franciszek Kurczyński
D5
1. Zofia Habaj
2. Asia Sielicka
3. Hanna Szynkowska
C5
1. Maksymilian Polaczek
2. Wiktor Ptak
3. Tomasz Dusza
D6
1. Oliwia Włodarczyk
2. Magdalena Gorecka
3. Helena Lasoń
C6
1. Igor Brzozowski
2. Piotr Lóssa
3. Antoni Kuczyński
D7
1. Maria Domosławska
2. Aniela Chalabala
3. Alicja Kopka
C7
1. Karol Gwizdała
2. Kacper Tomaszewski
3. Jan Matysiak
D8
1. Zofia Kubica
2. Ewa Mankiewicz
3. Ewa Pisarska
C8
1. Dominik Wysocki
2. Nikodem Matyszczak
3. Franciszek Jakubiak
D9
1. Zofia Salejda
2. Jagoda Szewczyszyn
3. Aleksandra Zaniewska

C9
1. Oliwier Salamon
2. Szymon Bajsarowicz
3. Stanisław Jastrzębski
D10
1. Hania Szmer
2. Zuzanna Dudziak
3. Nicola Popadycz

C10
1. Filip Pyda
2. Oliwier Kower
3. Paweł Augustyniak
D11
1. Marta Omasta
2. Hanna Jezierska
3. Nastia Shestachuk
C11
1. Adrian Dominiak
2. Nikodem Cygan

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim zawodnikom i rodzinom, które wzięły udział w Kids Run Wrocław 2022.


Przenosimy się teraz na północny zachód prosto do Zielonej Góry. Tam bawiliśmy się z Wami w niedzielę na Stadionie MOSiR-u. Chociaż zaklinaliśmy pogodę, to tym razem towarzyszył nam deszcz.
Ale pokazaliście, że niepogoda nie jest w stanie Wam przeszkodzić w dobrej zabawie i korzystaniu ze sportowych atrakcji. To dla nas największa satysfakcja, że spędziliście z nami ten dzień. Musimy przyznać, że w Zielonej Górze doping niósł się daleko za ulicę Sulechowską.. A rozgrywki ostatniego biegu długo nie zapomnimy, bo jedna z zawodniczek miała taki fanclub, którego mogą pozazdrościć czołowi lekkoatleci.

Na stacjach animacyjnych dopisywała frekwencja. A pieczątki i możliwość wymiany bileciku na niespodziankę w sklepiku jeszcze bardziej mobilizowała najmłodszych do
podejmowania sportowych wyzwań. Kilka stacji tworzyli z nami lokalni przedstawiciele różnych sportowych dyscyplin: UKS „Jedenastka” Zielona Góra, Wataha Zielona Góra, Akademia Piłkarska Falubaz i Kraina Tańca. Dziękujemy, że byliście z nami! A teraz pora na tych, którzy na mecie pojawili się jako pierwsi. Dekoracja trójek w Zielonej Górze odbyła się w 8 kategoriach wiekowych. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki z gepardem oraz nagrody – opaski sportowe od naszego partnera – Hama. Oto lista najlepszych:
D4
1. Lenka Bocianowska
2. Martyna Sobolewska
3. Amelia Deresz
C4
1. Wojciech Kwaśniewski
2. Borys Grabski
3. Kacper Czygunowski i Dawid Śnita
D5
1. Julia Maciejewska
2. Zuzanna Siniak
3. Łucja Wojdyło
C5
1. Maksymilian Polaczek
2. Michał Szczurek
3. Konstanty Kordek
D6
1. Maria Semanicka
2. Anna Belak
3. Maja Kołodziejczyk
C6
1. Adam Śląski
2. Tobiasz Śnita
3. Natan Stróż
D7
1. Lili Bocianowska
2. Aleksandra Muzia
3. Lidia Szydłowska
C7
1. Natan Olejniczak
2. Kamil Baszczyn
3. Ignacy Kmiecik
D8
1. Natalia Cytrycka
2. Liliana Onyszkiewicz
3. Zuzanna Cioch
C8
1. Jakub Kasprzak
2. Nikodem Matyszczak
3. Jan Siniak
D9
1. Nadia Maj
2. Nadia Ludwiniak
3. Hania Piwko
C9
1. Hubert Kędzierski
2. Maciej Ślaski
3. Wojciech Warchoł

D10
1. Jagoda Szczurek
2. Zuzanna Kaczor
3. Liliana Grabska
C10
1. Hubert Świerkowski
2. Borys Buczyński
3. Eryk Zachariasz
D11
1. Oliwia Perwińska
2. Gabriela Skalczuk

Gratulujemy nie tylko wyróżnionym na podium, ale wszystkim, którzy ukończyli bieg. Jesteście wielcy, a medal w kształcie geparda niech Wam codziennie o tym przypomina!
Tradycyjnie jeszcze pora na podziękowania. Dziękujemy za wsparcie partnerowi głównemu – firmie EPSON oraz partnerowi strefy EXPO we Wrocławiu – firmie ProfiLingua.

Ogromne brawa i podziękowania należą się wolontariuszom, bez których krótko mówiąc nie udałoby się zorganizować w takim wydaniu tych dwóch imprez.
Krótka relacja dobiega końca. Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć, które w najbliższym czasie będą pojawiać się na naszym profilu na facebooku. Na pewno dzięki nim chociaż na chwilę wrócimy do pięknych sportowych i rodzinnych chwil.
Dziękujemy, że byliście i już dziś zapraszamy do udziału w przyszłym jubileuszowym 10. cyklu Kids Run! A jeśli nie chcecie tyle czekać to zapraszamy na start do innych miast. Macie jeszcze 5 szans.
A my teraz nie odpuszczamy i nie robimy sobie przerwy, bo w najbliższą sobotę jesteśmy w
Bydgoszczy, a w niedzielę nad samym morzem, czyli w Gdańsku.