Pierwsza impreza cyklu Kids Run 2022 już w niedzielę w Szczecinie

0
1693

Tak! Już tylko kilka dni dzieli nas od pierwszego sportowego eventu 9. edycji Kids Run. Po raz trzeci impreza sportowa dla całych rodzin odbędzie się w Szczecinie na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym im. Wiesława Maniaka. Zapraszamy na zawody biegowe dzieci i młodzież w wieku od 1-14 lat oraz rodziny, na które czeka piknik sportowy. Do zobaczenia 29 maja!

Więcej niż bieg

Już w najbliższą niedzielę widzimy się w Szczecinie. Zapraszamy całe rodziny do udziału, wspólnej zabawy i aktywnego spędzenia czasu. Jak zapewne wiecie, główną częścią wydarzenia będą zawody biegowe dla dzieci i młodzieży, ale towarzyszyć im będzie sportowy piknik! To świetna okazja do wzięcia udziału w licznych atrakcjach sportowych, takich jak konkurencje sprawnościowe, zabawy z piłką, skok w dal, pchnięcie kulą, slalomy, konkurencje rzutowe, mecze piłki nożnej i koszykówki. Chcemy Was w ten sposób zarazić miłością do sportu i pokazać, że warto na stałe włączyć aktywność do swojego życia bez względu na wiek. A jeśli jeszcze nie znaleźliście ulubionej dyscypliny, to będziecie mieć szansę na spróbowanie nieznanych Wam wcześniej aktywności. Gwarantujemy, że nie zabraknie dobrej zabawy. 

Jeszcze trwają zapisy

Zawody biegowe rozgrywane będą tradycyjnie na lekkoatletycznej bieżni. Starty uczestników od lat odbywają się na różnych dystansach, dopasowanych do każdej kategorii wiekowej, z podziałem na dziewczynki i chłopców. Najmłodsi – urodzeni w latach 2017-2020 – pokonują 100 m, a dzieci w wieku 5-6 lat mierzą się z dystansem 200 m. Starsze dzieci (roczniki 2010-2014) biegają jedno okrążenie (400 m), a młodzież w wieku 13-14 lat rywalizuje na dwóch obiegach (800 m). Każdy uczestnik otrzyma specjalny numer startowy oraz pamiątkowy medal w kształcie geparda, który jest tegorocznym motywem przewodnim cyklu.

W tym roku w organizacji imprezy wspiera nas sponsor główny – firma Epson.

Przypominamy, że udział w zawodach biegowych wymaga wcześniejszego zapisu.( kliknij tu by zapisać). Pakiet startowy kosztuje 35,99 złotych. Zapisy potrwają do wtorku (24 maja) lub do wyczerpania limitu miejsc.

Do zobaczenia na Stadionie!