Zrobiliśmy to – Kids Run dla Ukrainy za nami!

0
849
Fot. Andrzej Olszanowski

W minioną sobotę (23 kwietnia) w Poznaniu zorganizowaliśmy charytatywny event Kids Run dla Ukrainy. W naszych zawodach biegowych wystartowało ponad 630 dzieci z Polski i Ukrainy oraz 29 rodzinnych sztafet. Podczas imprezy wspólnie z Wami prawie 6 tysięcy złotych, które przekażemy na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. 

Kids Run dla Ukrainy to wyjątkowe wydarzenie, którym otwieramy kolejną edycję Kids Run. To już fakt, że po raz 9 organizujemy największy w Polsce cyklu imprez sportowych dla całych rodzin. W sobotę na Stadionie POSiR Golęcin w Poznaniu, dzięki wspólnemu udziałowi w biegach, integrowały się dzieci z Polski i Ukrainy. W zawodach wystartowało 637 młodych miłośników sportu, którzy przede wszystkim dobrze się bawili. Każdy uczestnik otrzymał medal z pamiątkową szarfą w narodowych barwach polskich i ukraińskich.

medale Kids Run
Fot. Andrzej Olszanowski

Nowością w formule zawodów były biegi rodzinnych sztafet, w których udział wzięło 29 czteroosobowych zespołów. Specjalnie z tej okazji, przygotowaliśmy specjalne medale w kształcie puzzli, które każda drużyna mogła złożyć w większą całość.


Wiecie, że radość i uśmiechy na twarzach dzieci i rodziców to nasz priorytet. Cieszymy się, że byliście z nami i dziękujemy za dobrą energię, której nie brakowało na stadionie. Mamy nadzieję, że sami przekonaliście się o tym, że sport to dobre narzędzie do integracji, a także sposób na poprawę samopoczucia. 

Impreza miała charakter charytatywny, dzięki czemu start dzieci w biegach był bezpłatny. Dodatkowo w czasie trwania wydarzenia można było nabyć naklejkę-cegiełkę. Uzbieraliśmy łącznie 5 618 złotych plus kilka euro oraz dolarów, które wesprą działania na rzecz dzieci i opiekunów z Ukrainy realizowane przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce.

Fot. Maćko Maj

To dla nas ważne, że inicjatywa organizacji eventu sportowego dla rodzin polskich i ukraińskich, spotkała się z ciepłym przyjęciem z Waszej strony, tym bardziej, że to był pierwszy charytatywny Kids Run. Jego organizacja była możliwa, dzięki wsparciu partnerów OLX Sport, UWI Inwestycje S.A, Trigar – GPS dla aktywnych, Locosport, Esesja i Miasta Poznań, za co bardzo dziękujemy. W przyszłości będziemy starali się pomagać w podobny sposób. 

Kids Run dla Ukrainy został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania.