Gdzie odbędą się zawody Kids Run w 2022?

0
8718

W ramach cyklu Kids Run odwiedzamy największe miasta w Polsce. Ostatnie dwa lata pod tym kątem wymagały wiele pracy, by zorganizować logistykę dla naszych wydarzeń.
Z dumą możemy ogłosić, że w tym roku uda nam się ponownie odwiedzić aż 10 miast!

Dziesięć miast cyklu Kids Run to powrót do stanu z 2019 roku. W tym roku zorganizujemy aż 11 imprez, na które zapraszamy całe rodziny.

Cykl rozpoczynamy wyjątkowo, od wydarzenia specjalnego w Poznaniu – Kids Run dla Ukrainy, odbędzie się już 23 kwietnia na Stadionie Poznań Golęcin. Jest to edycja charytatywna, dlatego udział jest bezpłatny, a na miejscu będziemy prowadzili zbiórkę publiczną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, która pomaga między innymi dzieciom z Domów Dziecka na Ukrainie. Szczegóły dotyczące tej imprezy znajdziecie tu.
Mimo, że start jest bezpłatny, to każdy uczestnik otrzyma medal. Wykorzystujemy nasze medale z lat (2018-2021) i mocujemy na nich okolicznościowe szarfy w barwach wydarzenia.

Główną część cyklu zaczyna się podobnie jak w ubiegłych roku w Szczecinie już 29 maja na sprawdzonym obiekcie – Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym.
Kolejne miasta terminy to już zmiany w stosunku do poprzednich edycji. Wiele obiektów przechodzi lub czeka na remonty, stąd dopasowanie terminarza było wyjątkowo trudne. W weekend 25-26 czerwca czeka nas pierwszy daleki wyjazd – zawody w Krakowie oraz Katowicach, czyli w miastach gdzie pogoda na Kids Run jest najbardziej zmienna.

Po wakacyjnej przerwie czekają nas intensywne tygodnie pracy w sierpniu. 20 sierpnia będziemy we Wrocławiu, a 21 sierpnia przenosimy się do Zielonej Góry. Kolejny weekend to coś na co bardzo czekaliście, po trzech latach organizowania imprez w Bydgoszczy przenosimy się na nowy stadion. Zawody odbędą się 27 sierpnia na Stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka, to niewątpliwie jeden z piękniejszych i bardziej znanych obiektów lekkoatletycznych w Polsce. W niedzielę natomiast pojedziemy do Gdańska, czyli nasz powrót do Trójmiasta po rocznej covidowej przerwie, kiedy to nie udało nam się zorganizować tam imprezy. Tutaj również zmieniamy stadion – impreza odbędzie się na Gdańskim Stadionie Lekkoatletycznym przy Grunwaldzkiej 244.

Mapa cyklu Kids Run 2022

Przedostatni wyjazd to weekend 10-11 września. W sobotę, 10 września bawimy się na stadionie AWF-u w Warszawie, natomiast w niedzielę przenosimy się do Łodzi, gdzie 11 września będziemy na obiektach AZS Łódź. Zakończenie sezonu to nasza domowa impreza w Poznaniu – 17 września tradycyjnie na obiekcie POSiR Golęcin.
Jak podoba Wam się nasz plan na ten rok? Będziecie z nami?