Świętujemy aktywnie Dzień Sportu

0
1076
Fot. Andrzej Olszanowski

6 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju. To świetna okazja do tego, aby promować aktywność fizyczną, szczególnie wśród najmłodszych. 

Sport pozytywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie. Pomaga w prawidłowym rozwoju, budowaniu kondycji i kształtowaniu charakteru. Odgrywa także istotną rolę w promowaniu wzajemnego zrozumienia, szacunku, zasad fair play i pokoju. Sport integruje i jednoczy ludzi ponad podziałami, a to jest szczególnie ważne w dzisiejszym świecie. Jako Kids Run chcemy przekazywać te wartości i idee poprzez sport, ruch i dobrą zabawę. W tym szczególnym dniu przypominamy o tym, że sport jest ważny i powinien być obecny w życiu każdego z nas. 

Zabawy biegowe dla dzieci

Wszyscy wiemy, że dzieci lubią sport, bo jest on idealną okazją do wspólnego spędzania czasu i dobrej zabawy. Stawiamy na aktywne celebrowanie Dnia Sportu, wpływając na popularyzację ruchu wśród dzieci i rodziców. We współpracy z BODYWORK – naszym partnerem merytorycznym, przygotowaliśmy zestawy ćwiczeń – „Zabawy biegowe z Kids Run”. To dwa treningi, odpowiednie dla grup wiekowych 4-6 oraz 7-10 lat. Każdy z nich trwa około 40-50 minut, składa się z kilkudziesięciu ćwiczeń, które można bez przeszkód wykonać w domu. 

Publikujemy szczegółowe opisy zajęć oraz nagrania, które pomogą Wam wykonać ćwiczenia prawidłową techniką. Filmiki instruktażowe zostały także przetłumaczone na język ukraiński. Chcemy w praktyce pokazać, że można integrować społeczności poprzez sport.

Zabawy biegowe z Kids Run & BODYWORK dla dzieci w wieku 4-6 lat
Konspekt możesz pobrać tu.

Zabawy biegowe z Kids Run & BODYWORK dla dzieci w wieku 7-10 lat
Konspekt możesz pobrać tu.

Życzymy Wam dobrej zabawy. Mamy nadzieję, że aktywność fizyczna na stałe zagości w Waszym rodzinnym trybie życia. Koniecznie dajcie znać, jak podobał Wam się trening.