Podsumowanie cyklu Kids Run 2021

0
284

Sezon 2021 za nami! Sezon w którym byliśmy z Wami na 110% przez 5 tygodni. Sezon wyjątkowy, bo wszyscy żyjemy w innych realiach, w realiach do których musieliśmy się przystosować także jako organizatorzy zawodów.

2020 był pierwszym rokiem po 6 latach, kiedy nie mogliśmy spotkać się z Wami na naszych dziecięcych zawodach. Ten rok przerwy, a tak naprawdę to dwa pomiędzy ostatnią edycją 2019, a pierwszą 2021 to czas spędzony na przemian na pomysłach co tu robić i zwątpieniu czy wrócimy i czy to wszystko jeszcze będzie miało sens. Na szczęście w czerwcu pojawiła się nadzieja na względnie normalne przeprowadzenie naszego cyklu. W trybie ekspresowym rozpoczęliśmy przygotowania. Przygotowania, które normalnie trwają kilka miesięcy, tym razem musieliśmy skrócić do ledwie 6 tygodni. Co więcej, pozostał jeden wielki znak zapytania. Co z frekwencją? Co z biegami dla dzieci?

Malejąca ilość uczestników zawodów

Obserwowaliśmy bardzo dokładnie co dzieje się na całym rynku biegowym i wnioski były niezbyt optymistyczne. Większość imprez notowała znaczące spadki frekwencji sięgające czasami nawet kilkudziesięciu procent. Wiedzieliśmy, że nie możemy sobie na to pozwolić. Obawy były jednak spore. Minęły 2 lata, a my oprócz biegu wirtualnego w 2020 nie mieliśmy za wielu okazji, by o sobie przypomnieć.  Przed nami jedna kluczowa decyzja – w ilu miastach organizowac Kids Run. Tutaj zdania były podzielone, a rozsądek podpowiadał jedno – zrobić zawody tylko w Poznaniu. W domu zawsze miejsca rozchodziły się najlepiej, a jeśli się nie uda, to strata nie zaboli tak bardzo. W walce z rozsądek wygrało jednak serce i wiara, że możemy ponownie zrobić imprezę tak dużą jak tylko jesteśmy w stanie logistycznie pospinać. I tak oto edycja 2020 została zaplanowana na 9 lokalizacji. Niestety musieliśmy zrezygnować z zawodów w Gdańsku, zwyczajnie zabrakło wolnych terminów w terminach “letnich”.

Szalony wrzesień

W normalnych warunkach dzielimy cykl na dwie części – przed i po wakacjach, daje to komfort naszemu zespołowi i pozwala na spokojnie przygotować się do wszystkich imprez. Tym razem pod koniec sierpnia rozpoczęliśmy 5 tygodniowe turnee po Polsce. W każdy weekend, w sobotę i w niedzielę widzieliśmy się z Wami. Rozpoczęliśmy w Katowicach, następnie odwiedziliśmy Kraków, Bydgoszcz, Szczecin, Wrocław, Łódź, Warszawa, Poznań i Zieloną Górę. Dotarliśmy do wszystkich największych miast w Polsce z misją zarażania pasją do sportu i aktywnego rodzinnego spędzania czasu. Sezon, który był wielką niewiadomą dał nam olbrzymi zastrzyk energii. Nasze imprezy zebrały 6000 uczestników, co oznacza, że utrzymaliśmy rekordową frekwencję z sezon 2019.

Co dalej?

Zakładamy, że najgorsze już za nami, dlatego z optymizmem patrzymy w przyszłość. Mamy ambitne plany na sezon 2022, którymi będziemy się z Wami sukcesywnie dzielić. Tymczasem bądźcie z nami na naszych social mediach i bądźcie aktywni, bo o to w tym wszystkim chodzi.