Biegamy i pomagamy – II Sztafeta PoMocy

0
613

Już 6 marca 2022 odbędzie się druga edycja zawodów charytatywnych organizowanych przez zespół Fundacji Sportplus, czyli ekipę odpowiedzialną za Kids Run.  Sztafeta PoMocy to bieg, który co roku organizujemy w Poznaniu. To wyjątkowe wydarzenie, jedyne, w którym dorośli mogą zdobyć nasze medale z biegów dla dzieci. 

Jak każdy organizator biegów zmagamy się z tematem medali, które pozostają po imprezie. Nigdy nie jesteśmy w stanie dokładnie oszacować ile medali przygotować. W 2020 wpadliśmy na pomysł, by wziąć się na poważnie za recykling medali i dać im drugie życie.  Tak narodziła się koncepcja biegu sztafetowego z którego całe wpisowe zostanie przekazane na cel charytatywny. Możemy to osiągnąć, dzięki naszym partnerom, którzy zdecydowali się wziąć udział w zawodach nie biorąc za to żadnego wynagrodzenia.

Zawody odbywają się w formule zawodów drużynowych. Każdy zespół składa się z czworga zawodników, którzy muszą przebiec dystans 3,3 km. Na każdego uczestnika będzie czekał wyjątkowy medal z żubrem z szarfą “Sztafeta PoMocy”

medale sztafeta pomocy
I Sztafeta Pomocy 2020 – Fot. Tomasz Twardowski

Jeden medal, dwa życia! Cieszymy się, że nasze medale nie leżą w zapomnianym kartonie w piwnicy, lecz uczestniczą w charytatywnej inicjatywie. Wyjątkowe podziękowania za odzew i wsparcie projektu po raz kolejny należą się firmie zajmującej się pomiarem czasu Plus Timing, firmie produkującej gadżety oraz medale na imprezy sportowe – Wikoss Sport z Będzina, a także naszym przyjaciołom, na których zawsze możemy liczyć Andrzejowi Olszanowskiemu i Tomkowi Szwajkowskiemu, czyli dwóm poznańskim fotografom.
W tym roku olbrzymie wsparcie otrzymaliśmy też od ekipy Biegi.wlkp która jest dla nas pomocą organizacyjną.

I Sztafeta Pomocy 2020 – Fot. Tomasz Twardowski

Komu pomagamy?
W tym roku zdecydowaliśmy się na przekazanie całości wpłat na rehabilitację Michała Wojtysika. Michał to nasz kolega, biegacz, triathlonista, a przede wszystkim ciepły i otwarty człowiek.  Niestety w 2018 jego życie zmieniło się. Michał czekając na zmianę świateł został potrącony przez karetkę pogotowia, która uczestniczyła w wypadku. Od tego czasu Michał i jego rodzina walczą o powrót do pełnej sprawności.

Dla kogo?
Na listach startowych już blisko 70 drużyn! Biegamy w Poznaniu, na terenie Lasku Marcelinskiego.
Zapisy do imprezy trwają do 27 lutego! Zbierz czteroosobową ekipę i zapisz się na bieg na stronie sztafetapomocy.org