I Wirtualny Kids Run – Bieg Charytatywny

0
3576

Cześć w 2020!

Rok 2020 jest dla nas kolejnym przełomowym rokiem. Ostatnie dwa lata i rozwój, z imprezy lokalnej w Wielkopolsce, do ogólnokrajowego cyklu to dla nas mnóstwo pracy, ale też olbrzymia satysfakcja. Kochamy sport i chcemy się dzielić tą pasją z najmłodszymi stwarzając im możliwie najlepsze warunki do aktywnej zabawy. Nasze możliwości, jeśli chodzi o organizowanie większej ilości imprez, są jednak ograniczone. Z czasem dołożymy kilka imprez do naszego cyklu – prawdopodobnie aż dwie w tym roku. Nadal będzie to jednak kropla w morzu potrzeb!

Wpadliśmy na pomysł, by spróbować zrobić coś więcej i tak oto na przełomie roku 2019/20 powstała Fundacja Sportplus. Będzie ona od tego roku organizatorem cyklu Kids Run, a jej główną misją jest promocja aktywności fizycznej i wychowanie przez sport dzieci i młodzieży. Będziemy aktywnie działać, by organizować warsztaty, szkolenia, zawody. By wspierać tych, których nie stać. By pozbywać się ograniczeń – tych w głowie i tych fizycznych. Mamy moc pomysłów, teraz pozostaje je zrealizować.

Jak wiecie promujemy zdrowy tryb życia w każdym aspekcie. Zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia dzieci i młodzież w wieku szkolnym powinny spędzać minimum 60 minut dziennie na aktywności fizycznej. Żeby tak się stało należy stworzyć dziecku odpowiednie warunki, dać mu przykład i pokazać, ile satysfakcji może dać sport, najlepiej w towarzystwie rodziców lub rówieśników.

Na początku kwietnia co roku przypada Międzynarodowy Dzień Sportu, przy okazji którego chcemy zorganizować I Wirtualny Kids Run, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na działania fundacji promujące sport wśród dzieci i młodzieży.

Jak zawsze przygotujmy dla Was wyjątkowe medale i koszulki – tym razem z jednym z najsprawniejszych ze zwierząt – z małpką. Co zrobić, by otrzymać medal? Zachęcić dziecko do aktywności fizycznej w jakiejkolwiek postaci! Może to być bieganie, jazda na rowerze, gra w piłkę czy jakiekolwiek inne zabawy ruchowe. Optymalnie, by wysiłek trwał min. godzinę, by nagroda smakowała najlepiej. Umówcie się z rodziną i urządźcie sobie swój własny sportowy piknik. Niech to będzie dla Was okazja, by zorganizować wspólny weekendowy dzień. Następnie całość udokumentujcie przez wysłanie do nas wspólnego zdjęcia lub zapis z zegarka. My w nagrodę wyślemy Wam medale oraz koszulki, a ze zdjęć stworzymy ogromną galerię aktywnych rodzin!

Międzynarodowy Dzień Sportu przypada w tym roku 6 kwietnia, a my z uwagi na przedłużający się stan epidemii dajemy Wam czas na zorganizowanie wspólnej zabawy aż do końca września lub do wyczerpania miejsc.

Mamy nadzieję, że do nas dołączycie i życzymy świetnej zabawy!
Zapisy już trwają: https://plus-timing.pl/zgloszenia/wirtualny_kids_run-2020/