I Wirtualny Kids Run 2020

0
4437

Wirtualny Kids Run, to pierwsza edycja sportowej zabawy dla całej rodziny. Brzmi ciekawie? Czytaj dalej.

Rok 2020 jest dla nas kolejnym przełomowym rokiem. Ostatnie dwa lata i rozwój z imprezy lokalnej w Wielkopolsce, do ogólnokrajowego cyklu to dla nas mnóstwo pracy, ale też olbrzymia satysfakcja, że możemy robić coś co daje sprawia nam frajdę. Kochamy sport i chcemy się dzielić tą pasją z najmłodszymi stwarzając im możliwie najlepsze warunki ku temu.  Nasze możliwości jeśli chodzi o organizowanie większej ilości imprez są jednak ograniczone i o ile z czasem dołożymy kilka imprez do naszego cyklu, w tym prawdopodobnie aż 2 w tym roku, to nadal będzie to kropla w morzu potrzeb.

Wpadliśmy na pomysł, by spróbować zrobić coś więcej i tak oto na przełomie roku 2019/20 powstała Fundacja Sportplus, która będzie od tego roku głównym organizatorem cyklu Kids Run, a jej  główną misją jest promocja aktywności fizycznej i wychowanie przez sport wśród dzieci i młodzieży. Będziemy aktywnie działać, by organizować warsztaty, szkolenia, zawody. By wspierać tych, których nie stać. By pozbywać się ograniczeń tych w głowie i tych fizycznych. Mamy moc pomysłów, teraz pozostaje je zrealizować.

Jak wiecie promujemy zdrowy tryb życia w każdym aspekcie. Zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia dzieci i młodzież w wieku szkolnym powinny spędzać minimum 60 minut dziennie na aktywności fizycznej. Żeby tak się stało należy stworzyć dziecku odpowiednie warunki, dać mu przykład i pokazać ile satysfakcji może dać sport, najlepiej w towarzystwie rodziców lub rówieśników.

Na początku kwietnia co roku przypada Międzynarodowy Dzień Sportu przy okazji którego chcemy zorganizować I Wirtualny Kids Run z którego cały dochód zostanie przeznaczony na działania fundacji promujące sportu wśród dzieci i młodzieży.

Jak zawsze przygotujmy dla Was wyjątkowe medale i koszulki – tym razem z jednym z najsprawniejszych ze zwierząt – z małpką. Co zrobić, by otrzymać medal? Zachęcić dziecko do aktywności fizycznej w jakiejkolwiek postaci – może to być bieganie, jazda na rowerze, gra w piłkę czy jakiekolwiek inne zabawy ruchowe. Optymalnie, by wysiłek trwał min. godzinę, by nagroda smakowała najlepiej. Zgadajcie się z rodziną i urządźcie sobie swój własny sportowy piknik. Niech to będzie dla Was okazja,  by wymyślić fajne weekendowy dzień.  By udokumentować wyślecie do nas wspólne zdjęcie lub zapis z zegarka, a my wyślemy Wam medale oraz koszulki, a ze zdjęć stworzymy ogromną galerię aktywnych rodzin. Międzynarodowy Dzień Sportu przypada w tym roku 6 kwietnia, a my dajemy Wam aż 2 tygodnie na to, by zorganizować swój Rodzinny Dzień Sportu od 4 do 19 kwietnia.
Z uwagi na sytuacji epidemiologiczną w Polsce i na świecie Kids Run w edycji wirtualnej zostaje przedłużony do końca


Rozmiarówka:
Szerokość(A) – 35 cm – Długość – 50 cm – ROZMIAR 4
Szerokość(A) – 41 cm – Długość – 55 cm – ROZMIAR 8
Szerokość(A) – 43 cm – Długość – 60 cm – ROZMIAR 12
Szerokość(A) – 46 cm – Długość – 65 cm – ROZMIAR 16