Kids run podbija Berlin

0
575

[Wpis ma charakter humorystyczny]
Mamy przyjemność poinformować, że Berlin został miastem partnerskim tegorocznego cyklu. Już w lipcu odbędzie się inauguracyjny bieg dla dzieci na Poststadion. Dzięki tej współpracy Kids run zyska miano międzynarodowego projektu.
 

Kids run to obecnie największy w Polsce cykl imprez dla dzieci. Przez ostatnich 8 lat sukcesywnie na eventowej mapie pojawiały się nowe lokalizacje. Od 2019 roku event odbywa się w 10 polskich miastach. Kilka lat temu zrodził się pomysł, aby spróbować nawiązać współpracę z zagranicznym partnerem. Pandemia na początku spowolniła, a później całkowicie wstrzymała rozmowy. Temat został ponownie podjęty w grudniu zeszłego roku, a ustalenia z końcem marca zakończyły się sukcesem. W lipcu tego roku odbędzie się pierwsza zagraniczna impreza dla całych rodzin na Poststadion w Berlinie. Cieszymy się z możliwości współpracy na poziomie międzynarodowym. 

Poststadion to wyjątkowe miejsce w dzielnicy Moabit, które może pochwalić się ciekawą historią. Został zbudowany w 1929 roku na potrzeby lokalnego klubu sportowego. A 5 lat później odbył się tam finałowy mecz o mistrzostwo Niemiec. Warto też dodać, że w 1936 roku na Poststadion rozegranych zostało kilka meczów piłki nożnej podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich. Do listy imprez w 2022 roku dołącza Kids run. Mamy nadzieję, że sportowy duch stadionu doda młodym zawodnikom motywacji i odwagi. 

Jako Kids run Team zdajemy sobie sprawę, że przed nami sporo wyzwań. Jednak radość z rozwoju projektu dodaje energii do dalszych działań. Liczymy, że Kids run podbije serca naszych zachodnich sąsiadów, a pierwszy zagraniczny event będzie jedynie początkiem międzynarodowej przygody.